Ve středu 3. 5. se celá naše školka vypravila na celodenní výlet do Trutnova. Prvním zážitkem pro děti byla jízda vlakem. Po příjezdu do Trutnova jsme se vydali do SVČ, kde na nás čekalo krásné hřiště se spoustou herních prvků. Nejprve si ale děti na recepci snědly svačinku, kterou si vezly ve svých batůžcích, a pak už hurá na hřiště.

Ze SVČ jsme se přesunuli k Uffu, a protože do začátku představení zbývalo ještě dost času, šli jsme procházkou na Krakonošovo náměstí. Tady si děti prohlédly kašnu s Krakonošem a daly si další malou svačinku😊.

 Pak už jsme mohli jít do Uffa na představení s názvem Pozpívejme si, děti. Jak už je z názvu patrné, jednalo se o hudební představení, doplněné mluveným slovem. Děti viděly tři pohádky na motivy pohádek Josefa Čapka z knihy Povídání o pejskovi a kočičce. Celé představení bylo veselé, hravé a velmi se nám líbilo.

A protože po divadle všem vyhládlo, přesunuli jsme se z Uffa hned do vedlejší restaurace Rozmarýnek, kde nás už čekala milá obsluha a děti přišel pozdravit i sám pan kuchař (a majitel). K obědu se podával výborný vývar s nudlemi a ještě lepší kuřecí řízek s bramborovou kaší. Všichni jsme si moc a moc pochutnali.

S plnými bříšky a plni zážitků z celého dne v Trutnově, jsme se vydali opět vlakem zpět do Bernartic. Byl to krásný výlet!